KEMAL URAL

ÇÖZÜM SÜRECİ..


KEMAL URAL
20 Mart 2015 Cuma 20:23

Tiyatro; esasında  insanı, insana, insanla, insanca anlatma sanatıdır; ülkemizde ise bu kavram özellikle mecazen bazen, halk arasında maalesef hafife alınan bir deyim olarak kullanılmaktadır.

Mesela bir konu eleştirilecekse “ Tiyatro” kavramı ile basitleştirilmekte ve gerçek dışı bir senaryo olarak betimlenmektedir.

Tiyatro sanatına olan saygımızı kaybetmeden, ancak günümüzde yaşanan bazı olayları ironik olarak ele aldığımızda, tam bir tiyatronun oynandığı çok açık.

Konu “Çözüm Süreci”

Yıllardır Çözüm Sürecini hep birlikte yaşamaktayız. Devlet yetkilileri bu süreci sonuna kadar sürdüreceklerini, sorunun parlamenter temsilcileri  yani (HDP) de bu meselenin sonuna kadar takipçisi olacaklarını dile getirmektedir

Ancak her nedense bu söylemler, daima bir seçim öncesinde alevlenmekte ve çoğu kez de karakter değiştirmektedir. Yani her iki taraf da (AKP-HDP) seçim öncesinde her şeyin yolunda gittiğini ifade ederken, seçime yaklaştıkça söylem değiştirdilerini gözlemlemekteyiz.

İmralı, Kandil, Hükümet ve HDP arasında, kapalı kapılar ardında yapılan, ancak gizlenen görüşmeler ve  bir takım mutabakat içerikleri halkımızdan saklanmaktadır. Bu mutabakatlar, halkımıza deklere edilirken bilinçli olarak yukarda saydığımız taraflar arasında sanki karşıtlıklar varmış gibi yansıtılmaktadır.

Biri İmralıya gidecek İzleme heyeti konsunda mutabık kaldıklarını, diğeri bu konuda tarafımızca bir açıklama yapılmadıkça hiçbir şeye itibar edilmemesini, bir başkası ise bu heyete tamamen karşı olduğunu ifade etmektedir. Bu söylemler arasından bir çözüm çıkabilirmi bilemeyiz. Bildiğimiz tek şey, eğer bu söylemlerde bir samimiyet varsa çözümün çok uzak olduğudur. Yanlız bu tavırların seçim öncesinde tabanları konusundaki kaygularını gidermeye yönelik olduğu kanaati ağır basmaktadır.Ancak hal böyle iken dahi çözüm sürecinin en büyük engeli olarak CHP nin gösterilmesi tam bir “Tiyatro” oynandığı gerçeğini çok açık bir biçimde açığa vurmaktadır.

Halkı yanıltmaya yönelik tam bir “Tiyatro” nun oynanmakta olduğu Halkımızın gözünden  kaçmadığı bilinmelidir.

Cumhuriyet Halk Partisi Çözüm konusundaki samimiyetini, TBMM ne verdiği kanun tasarıları ile kanıtlamıştır. Çözüm ancak Cumhuriyet Halk Partisi ile mümkündür. 

CHP ARDEŞEN İLÇE BAŞKANI

R.Kemal URAL


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık