ÜNAL UZUNALİ

Burası Leş Gibi Riya Kokuyor


ÜNAL UZUNALİ
25 Nisan 2016 Pazartesi 05:14

Dün gece yaşananlar beni dehşete düşürdü.Taraftarın sahaya atlayıp hakemi darp etmesi değil  çünkü Trabzonspor’a yapılan bilinçli hakem hataları bu tarz olayların yaşanmasına her zaman zemin hazırlar.Beni dehşete düşüren şey  sosyal paylaşım sitelerinde yaşanan Trabzon kentine yönelik ağır hakaret ve aşağılamalar .Bunu yapanlar çomar diye tabir ettiğimiz tayfa değil apolitikler hiç değil çoğu zaman alanlarda yan yana yürüdüğümüz  ‘’arkadaşlarımız’’! Bana da düşen  bu olaya bakıştaki  iki yüzlülüğe karşı bir şeyler yazmak. Bu bir görev değil yaşadığım kente dair hissettiğim sorumluluk.

  4000 yıllık bir kenti hamsiden ibaret görenlerin o taraftara barbar demesi ilk ikiyüzlülüktür  çünkü bu ikiyüzlüler aynı gün Amedspor yöneticilerinin darp edilmesine ses çıkarmamıştır.(Bu ikiyüzlüleri ben ilk şike sürecinde tanıdım.)Bunlar genelde Trabzon kentinde yaşanan olaylarda sahneye çıkarlar sahne dediğim yerde sosyal ağ öyle alanlar sokaklar falan değil yanlış anlaşılmasın.

  Bu ikiyüzlülerin küfrettiği renktaşıma da değinmek isterim.O şahsı sahaya atlatan ruh hali onun asabi oluşu değildir.O taraftarı sahaya atlatan şike sürecidir,Cem Papila’dır, aylar önce ki Galatasaray maçıdır.Örnekler uzar gider esas sorun kendine ‘’ilerici’’ diyen bu ikiyüzlülerin aynı zamanda Aziz Yıldırım’dan ilerici,laik,muhalif çıkarması ve bu konu hakkında halen tek bir özeleştiri vermemeleridir.

  Bu ikiyüzlüler bugün ise dünyaya rezil olduk diye çığırtkanlık yapıyor.Bunların şike sürecinde,doping skandallarında nasıl üç maymunu oynadığını ise hepimiz biliyoruz.Ve bu telaşlarını hiçbir şekilde ciddiye almıyorum.

  İşin içinde sadece taraftara küfür yok Trabzon kentine en ağır şekilde aşağılama var.Keza aynı aşağılama metotlarını sık sık Yozgat,Erzurum gibi Anadolu şehirlerine de yapmaktalar.Sevgili ‘’arkadaşlar’’ ; ilericilik Hani Yaylam türküsüyle Erzurum’u sevmek, Neşet baba ile Anadolu bozkırında kendini hissetmektir.Salaş kafeteryalarda elinizdeki akıllı telefonlar ile memleketimizin insanlarına tümden küfür etmek değildir.

  Bitirirken Amedsporlu yöneticilere geçmiş olsun diyorum.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık