Ana Sayfa Güncel Bayraktutan'dan Engelliler günü mesajı

Bayraktutan'dan Engelliler günü mesajı

CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne özel mesajını yayımladı ve “Sevginin aşamayacağı güç yoktur” dedi.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2019 Çarşamba 13:37
Bayraktutan'dan Engelliler günü mesajı

Hayati Akbaş

ARTVİN-CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne özel mesajını yayımladı.

Bayraktutan Mesajında, "Engellilik yalnızca engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren, duyarlı olmayı gerektiren toplumsal bir durumdur. Engellilerimizi anlamak ve onlarla bütünleşmek toplumsal bütünleşmenin gereğidir. Her birey birer engelli adayı olduğunu unutmamalı ve herkes bu doğrultuda hareket etmelidir. İnsanlığın ortak sorunu olan ve bir gün her insanın başına gelme ihtimali olan engellilik hali ancak toplum tarafından bilinçli hareket edilerek engelsiz bir yaşam haline dönüştürülebilir. Engelli vatandaşlarımızın hayata daha kuvvetli tutunması, her alanda kendilerini geliştirip yaşama sevgilerini kaybetmemeleri için hepimiz üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz.

Anayasamızda yer alan sosyal devlet ilkesi gereğince insanlarımızı sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmak, insanın maddi ve manevi varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamak devletin görevidir.

Topluma sunulan tüm hizmetlerin engelli yurttaşlarımıza da eşit ve erişilebilir bir şekilde sunulması, yurttaşlarımızın toplumsal yaşama katılması için gereken önlemlerin alınması ve engelli insanlarımızın hayatın her alanında desteklenmesi bu görevin doğal bir sonucudur.

İnsanlar, engeller yüzünden başarılı olamadıklarını düşünürler; oysaki yürünen bir yolda eğer engel yoksa yolun sonunda gerçek bir başarı da yoktur. Kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde, engel tanımadan ve herkes kadar başarılı ve üretken olabildiklerini ‘bizzat’ kendileri kanıtlayan engelliler, bu başarılarıyla toplumun geneline de örnek olmaktadırlar” ifadelerine yer verdi..

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Rize İl başkanı Deniz

CHP Rize İl başkanı Deniz " Özel sektörün açıklanan fiyatın altında alım yapması yasaklansın "

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık